Spotkanie otwarte Basty!

SPOTKANIE OTWARTE BASTY!

13 lipca 2014 r.(niedziela), godz. 17:00, wstęp wolny

Łąka Kany (obok Teatru Kana), pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin. (w razie deszczu Piwnica Kany)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz zwierząt oraz promocją wegańskiego i ekologicznego stylu życia, na otwarte spotkanie Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! Opowiemy wam o naszych lokalnych akcjach oraz o ogólnopolskich kampaniach, w których uczestniczymy. Wyjaśnimy, jak możecie pomóc w naszych działaniach, ale również podpowiemy, jak możecie pomagać zwierzętom na własną rękę. Z chęcią wysłuchamy również waszych sugestii i pomysłów. Nieważne, ile masz lat i czy jesteś weganką lub weganinem ? oczekujemy wszelkich osób, które chciałyby wraz z nami rozpocząć swoje nowe życie Aktywisty!

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! od prawie trzech lat działa na terenie Szczecina i okolic, walcząc o prawa zwierząt i promując styl życia pozbawiony okrucieństwa wobec innych istot, współpracując z organizacjami i grupami z całej Polski i zagranicznymi, a także z mieszkańcami miejscowości, sprzeciwiającymi się powstawaniu hodowli przemysłowych. Pochodzimy z różnych środowisk, jesteśmy w różnym wieku i mamy różne pomysły na życie. Łączy nas jednak to, że wszyscy chcemy aktywnie zmniejszać nierówność między człowiekiem a innymi zwierzętami.

Nasze formy aktywności są bardzo zróżnicowane ? organizujemy stoiska informacyjne, demonstracje, happeningi, marsze, spotkania, pokazy filmów i warsztaty gotowania. Dokumentujemy sytuacje wykorzystywania zwierząt i publikujemy nagrania. Działamy w ramach ogólnopolskiej kampanii ?Antyfutro? (akcje prowadzimy pod hasłem ?Szczecin bez futra?) i Koalicji ?Cyrk Bez Zwierząt?, koordynujemy kampanię informacyjną ?Nie chodzę do zoo?. Do naszych stałych punktów programu należą comiesięczne ?Spotkania z weganizmem?.

Mamy na swoim koncie kilka zwycięstw dla zwierząt, jak doprowadzenie do zamknięcia Pracowni Hodowli Zwierząt Futerkowych na ZUT, publikacje nagrań dotyczących przemysłu futrzarskiego w Polsce (m.in. nagranie ?Przemoc na fermach norek?, dzięki któremu doszło do procesu sądowego pracownika znęcającego się nad zwierzętami) oraz raportu ?Polskie zoo?, a także ocalenie życia dziesięciu kur z przemysłowej fermy w ramach akcji otwartego ratunku i spektakularną akcję przeciwko cyrkom wykorzystującym zwierzęta, podczas której nasz aktywista zamknął się na 24 godziny w klatce przed Urzędem Miasta w Szczecinie, nagłaśniając problem cyrków ze zwierzętami na całą Polskę i nie tylko.

W centrum naszych działań zawsze jest dobro wszystkich żywych istot. Ażeby działać jeszcze więcej i skuteczniej, potrzebujemy pomocy. Jeżeli macie chęć, czas, zapał i energię, aby zmieniać z nami los zwierząt ? poznajmy się na Łące Kany. Wszelkie umiejętności mile widziane!

 

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!

www.basta.szczecin.pl

www.facebook.com/Basta.Szczecin