Jak możesz pomóc?

Jeśli czujesz, że chciał(a)byś coś zmienić w sytuacji zwierząt, zapraszamy do współpracy. Wesprzeć można nas na najróżniejsze sposoby. Od plakatowania, dystrybucji ulotek, wspólnego zbierania podpisów pod petycjami, po organizację wydarzeń, pisanie tekstów, tworzenie grafik czy fotografowanie – każdy może pomóc, wystarczy tylko chcieć!

.

Zacznij od siebie

Staraj się nie wspierać wykorzystywania zwierząt. Spożywaj więcej posiłków bezmięsnych i ogranicz kupowanie produktów odzwierzęcych takich jak jajka, mleko czy sery. Dowiedz się, dlaczego coraz więcej ludzi przechodzi na weganizm. Obejrzyj film Making the Connection i wejdź na stronę weganizmteraz.pl

 

Działaj lokalnie

Największy wpływ mamy na to, co dzieje się blisko nas. Dowiedz się więc, jak wygląda sytuacja zwierząt w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim i  zastanów się, co możesz zrobić. Uczestnicz w wydarzeniach przez nas organizowanych i przyłącz się do kampanii, w których działamy. Wyjdź z własną inicjatywą, a my Ci pomożemy.

 

Cyrk bez zwierząt

Przede wszystkim – nie chodź do cyrku.  Dowiedz się jak jeszcze możesz pomóc w kampanii Cyrk Bez Zwierząt.

 

Stoisko informacyjne

Jeśli organizujesz jakieś wydarzenie – wykład, koncert czy kiermasz – możesz nas zaprosić, a my chętnie rozstawimy nasze stoisko informacyjne.

 

Antyfutro

Rozpowszechniaj raport Cena Futra i nagrania ze śledztwa z naszego województwa (VIDEO). Wejdź na stronę Koalicji na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt na Futra i dowiedz się, co możesz jeszcze zrobić.

 

Lekcje w szkołach

Jeżeli pracujesz / uczysz się w gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej, możesz zorganizować lekcję albo spotkanie o prawach zwierząt. Możemy poprowadzić zajęcia o działaniach na rzecz zwierząt, opowiedzieć o naszej Inicjatywie, weganizmie czy przybliżyć problem wykorzystywania zwierząt w cyrkach i na fermach futrzarskich.

 

Pokaz kuchni wegańskiej

Chcesz zorganizować pokaz kuchni wegańskiej? Służymy pomocą i doświadczeniem.

 

Pisanie

Jeżeli potrafisz dobrze i ciekawie pisać, możesz przygotować artykuł i postarać się go opublikować w czasopismach, takich jak magazyn Vege, i na portalach podejmujących tematykę praw zwierząt ? ale również w prasie codziennej i na stronach, na których temat ten się nie pojawia, a ma szansę znaleźć odbiorców. Możesz również przesłać swój tekst do nas, a my umieścimy go na naszych stronach.