Demonstracja – Dzień Bez Futra!

Demonstracja ? Dzień Bez Futra!

25 listopada (wtorek)

godzina 17:00

Pl. Orła Białego, Szczecin

 

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta! i Stowarzyszenie Otwarte Klatki zapraszają 25 listopada na demonstrację z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bez Futra. Wspólnie przejdziemy ulicami Szczecina, aby wyrazić swój sprzeciw wobec hodowania zwierząt na futra w Polsce. Stratujemy z Placu Orła Białego o godzinie 17:00. Twój udział jest bardzo ważny!

WYDARZENIE NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/events/1508702589399005/?ref=22

W naszym kraju co roku zabija się kilka milionów zwierząt tylko po to, żeby obedrzeć je z futra! Pomimo opublikowania przez aktywistów licznych nagrań ukazujących tragedie zwierząt oraz protestów społecznych przeciwko fermom, przemysł futrzarski za przyzwoleniem polityków wciąż się rozrasta.

Norki, lisy, jenoty, króliki, szynszyle. Od urodzenia aż do śmierci zamknięte w ciasnej klatce. Pozbawione matki, rodzeństwa, odizolowane od naturalnych zachowań. Godzinami kręcą się w kółko, bo tylko na tyle ruchu pozwala im niewielka przestrzeń albo tulą się w kącie klatki ? apatyczne, zrezygnowane, znudzone, chore. Niektóre gryzą kraty, próbując wydostać się na wolność. Nie budzi wątpliwości, iż takie warunki nie spełniają elementarnych potrzeb zwierząt. Życia bez cierpienia, do którego wszyscy mamy prawo. Wybawieniem od bólu mogłaby być śmierć ? ale i ona jest okrutna: gazowanie lub włożenie elektrody w odbyt. Potem obdarte ze skóry martwe ciało ląduje na stosie liczącym tysiące ofiar, futro zaś ? resztki żywego niegdyś zwierzęcia ? na wieszakach luksusowych sklepów. Tyle bezsensownego, niepotrzebnego cierpienia ? w dyktacie mody dla nielicznych.

 

BASTA! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt / Stowarzyszenie Otwarte Klatki / ANTYFUTRO

http://antyfutro.pl

https://www.facebook.com/antyfutro