Basta edukuje gimnazjalistów

15 Stycznia grupa Basta spotkała się z młodzieżą w Gimnazjum 27 w Szczecinie. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Cyrk Bez Zwierząt.

Uświadamianie młodych ludzi, to jeden z najważniejszych celi na jaki stawiamy. Pokazując jak wygląda los zwierząt, staramy się uwrażliwić widza na krzywdę, która je dotyka. Pragniemy zajrzeć za kurtynę, kolorowych występów i pokazać, że wszystko, co widzimy na arenie to iluzja.

Niekończące się podróże, ciasna klatka, strach, tresura – to całe życie zwierząt. Ukrywane pod warstwą makijażu i zagłuszane głośną muzyką. Na szczęście, wiele aktywistów w Polsce i na świecie walczy o to, aby skończyć z tak brutalną i prymitywną rozrywką.

Apelujemy, aby zastanowić się nad wątpliwym przekazem cyrku. Zamiast szacunku do zwierząt, uczy nas pogardy, dominacji i agresji. Nie ma żadnych walorów wychowawczych, co potwierdza Kuratorium Oświaty w swoim oświadczeniu.

Reaguj, gdy widzisz w placówkach oświatowych darmowe bilety czy zniżki dla dzieci. Zgodnie z rozporządzeniem Kuratora Oświaty, nie można ich tam zostawiać. Warto w takich sytuacjach interweniować u nauczyciela, dyrektora czy kuratora. Nie pozostawaj obojętny na los zwierząt, a także dzieci. Bowiem każda wizyta w cyrku, jest dla ich psychiki krzywdą.