Protest przed Kongresem Gospodarczym

3 marca 2013 r. przed Teatrem Lalek Pleciuga, podczas Kongresu Gospodarczego zorganizowanego przez Ruch Palikota OW 41 oraz Posła Andrzeja Piątaka, odbył się kolejny protest Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta!, która od ponad roku prowadzi kampanię ?Szczecin bez futra?. Akcja miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec hodowli zwierząt na futra i wspierania krwawego biznesu, którym zajmuje się właśnie poseł Piątak.

Protest przebiegał w sposób pokojowy, aktywiści rozdawali ulotki oraz trzymali transparenty z hasłami: ?Pomóż posłowi Andrzejowi P. zlikwidować jego fermę? oraz ?Antyfutro?, a także ? ze względu na uczestniczących w kongresie gości z Niemiec ? baner w języku niemieckim ?Nowoczesna gospodarka według posła Piątaka? wraz z towarzyszącymi zdjęciami pochodzącymi z fermy posła, przedstawiającymi ścieki zanieczyszczające okoliczne pola oraz uciekającą z klatki norkę amerykańską, która jako obcy drapieżnik przenika do ekosystemu.

Przypomnijmy, że na początku roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało szokujące materiały z fermy norek należącej do Andrzeja Piątaka. Nieleczone rany uszu, głowy i innych części ciała, szczątki zwierząt, klatki zanieczyszczone odchodami ? to tylko niektóre z udokumentowanych problemów. Sprawa została skierowana do prokuratury.

Film i zdjęcia opublikowane przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki pokazują zwierzęta w bardzo złym stanie zdrowia, szokują zwłaszcza rozległe otwarte rany na ciele ? głównie w obrębie głowy ? oraz przepełnione klatki. Na jednym z makabrycznych ujęć widać także obciętą głowę norki znajdującą się pomiędzy dwoma klatkami. Film pokazuje również norki, które uciekły z klatek, a także zwłoki znajdujące się tuż za ogrodzeniem fermy.

Odsyłamy futro do Historii!
www.antyfutro.pl
www.basta.szczecin.pl