8 czerwca ? Dzień Cyrku Bez Zwierząt

Aktywiści działający w Koalicji Cyrk Bez Zwierząt ustanowili 8 czerwca jako Dzień Cyrku Bez Zwierząt. Tego dnia w różnych miastach w Polsce odbędą się akcje, protesty, happeningi i inne wydarzenia tematyczne.

 

W Szczecinie zapraszamy na Jasne Błonia. W godzinach od 12 do 14 chcemy przekształcić fragment trawnika w istny cyrk bez zwierząt! Zapraszamy każdego, kto żongluje, chodzi na szczudłach, jeździ na monocyklu, puszcza bańki… jest akrobatą, mimem lub klaunem… do wspólnej zabawy. Chcemy pokazać mieszkańcom Szczecina, że najwspanialsza rozrywka to taka, w której nie cierpi żadna istota. Zabierajcie koce, kolorowe ubrania i dużo pozytywnej energii.

Na miejscu również stoisko informacyjne kampanii. Zachęcamy do przyjścia i podpisania petycji skierowanej do Rady Miasta Szczecin w sprawie nie wynajmowanie terenów gminnych cyrkom, które wykorzystują zwierzęta oraz petycji ogólnopolskiej dotyczącej całkowitego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Na miejscu również kolorowanki i naklejki dla dzieci.

Tego dnia będą z nami między innymi:

Teatr Ognia „Inko Gni To”

https://www.facebook.com/pages/Teatr-Ognia-Inko-Gni-To/163245667712

Teatr Ognia ?Lascar?

http://lascar.com.pl/

https://www.facebook.com/pages/lascar/130056841741

Stowarzyszenie Kulturalny Kamień

http://kulturalnykamien.blogspot.com/

Grupa Twórcza KRATA EON

http://www.krataeon.pl/artistic.html

 

Czekamy na kolejne grupy, kolejnych artystów!!!

 

 Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!