Zwierzyniecka – video

Czy wiecie, że w Szczecinie działają dwie wielkie rzeźnie, w których codziennie morduje się tysiące zwierząt?

Ulica Kniewska: Drobimex wykupiony przez niemiecki koncern Wiesenhof ?chwali się?, że każdego dnia zabija ponad 120 tysięcy kur i indyków, m.in. na potrzeby KFC.

Ulica Pomorska: Agryf, należący do spółki Animex (która z kolei przynależy do światowego giganta Smithfield Foods), zapakowane w plastik ciała świń sprzedaje w sklepach jako ?Krakusy? czy ?Morliny?.

 

 

Ulica Zwierzyniecka: codziennie przejeżdża tędy wiele ciężarówek wiozących zwierzęta na śmierć. To ostatnie chwile ich życia – tuż obok  bowiem znajduje się miejsce kaźni, gdzie świnie są rozładowywane i zabijane. Zwierzyniecka jest jak brudny symbol miasta – tutaj rozgrywa się bowiem tragedia, o której wszyscy milczą.

26 sierpnia Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! wspierana przez licznych oddanych sprawie aktywistów przeprowadziła blokadę przewożącej świnie ciężarówki, aby poprzez nagrania i fotografie pokazać Wam warunki transportu zwierząt oraz ostatnie spojrzenia tych, które już nie żyją…

 

Jak stwierdził Theodore Adorno:?Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.?  Nie bądź obojętny – przejdź na weganizm – działaj dla zwierząt!