Trąbimy przeciw cyrkom!

W ramach Kampanii cyrk bez zwierząt w niedzielę 28.10.2012r. odbędzie się protest przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w Cyrku Europa. Akcja zacznie się o godzinie 11:15 przy ulicy Emilii Plater, obok stacjonującego tam cyrku. Będzie to pierwszy protest przy cyrku z nowymi planszami, które mamy nadzieję zobrazują rodzicom i dzieciom jak wygląda życie zwierząt w cyrku. Zachęcamy do przyjścia i zaprotestowania przeciwko tego typu rozrywce.

 

?Kampania cyrk bez zwierząt? ma na celu oczyścić kulturę Szczecina ze zwyczaju zabawy i rozrywki opartej na cierpieniu zwierząt. Przypomnijmy, że zbieramy podpisy pod petycją, w której domagamy się, aby władze Miasta Szczecin nie wynajmowały gminnych terenów cyrkom wykorzystującym zwierzęta. Do takich terenów należy m.in. plac przy ul. Emilii Plater, gdzie znów będzie cyrk. Po zebraniu minimum 400 podpisów petycja zostanie złożona do Rady Miasta. Cyrki oferują dzieciom pozbawione walorów wychowawczych spektakle, których prawdziwe oblicze skrywane jest za kulisami. Dlatego część kampanii poświęcimy kwestii edukacji, współpracując ze szkołami oraz organizując spotkania i happeningi na ulicach miasta.

 

Jak to możliwe, że dziki lew daje się pogłaskać po grzywie, tygrys przeskakuje przez płonącą obręcz, koń chodzi wokół sceny na tylnych kopytach, a słoń staje na głowie czy wykonuje wiele innych nienaturalnych czynności, jakich nigdy nie wykonałby żyjąc na afrykańskiej sawannie? Czego uczą się dzieci o naturze tygrysa, patrząc na zamknięte w klatce, kręcące się w kółko po niewielkiej przestrzeni zestresowane zwierzę?

 

http://www.facebook.com/Basta.Szczecin