Świąteczne stoisko Basty!

W niedzielę 9 grudnia od godziny 15:00 do 19:00 w Piwnicy Kany w Szczecinie (pl. św. Piotra i Pawła 4/5) będzie można wesprzeć kampanię na rzecz zakazania hodowli zwierząt na futra w Polsce ? antyfutro. W przedświątecznej atmosferze będzie można znaleźć prezent gwiazdkowy dla bliskich ? książkę, płytę, koszulkę ? a tym samym wspomóc działania na rzecz zwierząt. Wśród naszych propozycji znajdą się również lampiony z Nepalu, czy ręcznie malowane torby. Smakoszy zaś będą kusić wegańskie smakołyki. Akcję będzie można również wspomóc, przekazując na sprzedaż różne przedmioty.

 

Każdego roku przemysł futrzarski zabija na świecie około 50 milionów zwierząt, głównie lisów, norek, jenotów, szynszyli. Każde z tych zwierząt zanim zostanie zabite dla swojego futra, narażone jest na liczne cierpienia spowodowane chorobami i obrażeniami fizycznymi oraz zaburzeniami psychicznymi, wywołanymi życiem w ciasnej klatce.

Polska stała się w ostatnich latach jednym z potentatów tego przemysłu i wszystko wskazuje na to, że jego rozwój będzie trwał nadal, jeżeli nie napotka na żadne przeszkody. Na terenie Polski działa około 800 ferm zwierząt futerkowych. Wiele z nich to nieduże, przydomowe fermy lisów, część z tych ferm to wielkie fabryki, gdzie przetrzymywane jest nawet kilkadziesiąt tysięcy zwierząt.

Odpowiedzią na tą sytuację jest powołanie Koalicji na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce. Jest to inicjatywa mającą bardzo jasno określony cel: prawny zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Bojkot produktów futrzarskich nie wystarczy. Aby zatrzymać cierpienia tych zwierząt, potrzebny jest zdecydowany ruch przeciwko temu przemysłowi.

 

Organizator:

BASTA! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt

http://www.basta.szczecin.pl/

https://www.facebook.com/Basta.Szczecin

 

Więcej informacji o kampanii:

http://antyfutro.pl/

https://www.facebook.com/antyfutro

 

Partner:

Piwnica Kany

https://www.facebook.com/piwnicakany

http://www.kana.art.pl/