Spotkania z Weganizmem i Kuchnia Społeczna

Pokaz filmu TURLOCK
19 października 2014 r. (niedziela), godz. 17:00, wstęp wolny

Piwnica Kany, pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

?Spotkania z weganizmem? to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA! Jest to okazja, aby wspólnie podyskutować o wegańskim stylu życia, etyce, ekologii i zdrowiu, obejrzeć interesujące filmy, wysłuchać wykładów, podzielić się doświadczeniami z aktywistycznego frontu, skosztować wegańskich przysmaków popijając herbatę w miłym towarzystwie oraz wesprzeć działania na rzecz zwierząt i promocji weganizmu.

W ramach październikowego spotkania zapraszamy na pokaz filmu w reżyserii Keegana Kuhna ?Turlock?. Doskonały dokument opowiada o tragicznym wydarzeniu, które miało miejsce w lutym 2012 roku na fermie kur niosek w Turlock w Kalifornii. Właściciel fermy pozostawił bez opieki 50 tysięcy kur, skazując je na długą i okrutną śmierć głodową. Dopiero po dwóch tygodniach o sytuacji dowiedziały się władze lokalne miasta, w tym czasie 1/3 kur już nie żyła. Inspekcja weterynaryjna podjęła decyzję o uśmierceniu pozostałych zwierząt. Z ratunkiem przyszły organizacje Animal Place, Farm Sanctuary i Harvest Home, które podczas dwudniowej akcji uratowały ponad 4 tysiące kur, zapewniając im nowe, bezpieczne życie. Film opatrzony świetną muzyką xTrueNaturex odsłania realia przemysłowej hodowli zwierząt i stawia pytanie o miejsce, jakie przeznaczamy zwierzętom pozaludzkim w naszym społeczeństwie.

Przed spotkaniem gorąco zapraszamy do udziału w Kuchni Społecznej – start: godz. 16.00, Piwnica Kany. Więcej szczegółów wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/792688244128734

Organizatorzy:
Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!
www.basta.szczecin.pl
www.facebook.com/Basta.Szczecin

Piwnica Kany
www.kana.art.pl
www.facebook.com/piwnicakany