SPOTKANIA Z WEGANIZMEM

SPOTKANIA Z WEGANIZMEM

„Dzień bez futra?

24 listopada 2013 r.(niedziela), godz. 17:00, wstęp wolny

Piwnica Kany, pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

 

Jeżeli nie możesz pojechać na ogólnopolską demonstrację organizowaną w Warszawie w ramach Dnia bez futra, zapraszamy Cię na pokaz filmów o działaniu na rzecz zwierząt i benefit na kampanię antyfutrzarską.

 

godz. 17:00

?Świadek (The Witness)?

W wielokrotnie nagradzanym filmie dokumentalnym Eddie Lama opowiada, jak przez większość życia bał się zwierząt i unikał ich, aż do momentu, kiedy to miłość do małego kotka otworzyła mu serce i zainspirowała do ratowania bezdomnych zwierząt i niesienia na ulicach Nowego Jorku przesłania o współczuciu. Historię tej niezwykłej przemiany świadomości Eddie przedstawia z humorem i w bardzo bezpośredni sposób.

 

godz. 18:00

?Ukryty za maską (Behind the Mask)?

Film opowiada o aktywistach i aktywistkach włamujących się do laboratoriów i innych miejsc, w których wykorzystuje się i okrutnie traktuje zwierzęta. Kim są ci ludzie i dlaczego wierzą, że łamanie prawa jest najskuteczniejszą i najlepszą drogą do wyzwolenia zwierząt? Co inspiruje ich do kwestionowania status quo? Ludzie z całego świata, w różnym wieku i o różnym pochodzeniu opowiadają historie wyzwolenia ? o oddaniu dla ratowania czyjegoś życia, o aresztowaniach, o pobycie w więzieniach, o determinacji.

 

Organizatorzy:

Basta! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt www.basta.szczecin.pl

www.facebook.com/Basta.Szczecin

Piwnica Kany www.kana.art.pl

www.facebook.com/piwnicakany