Skazany za znęcanie się nad norkami

5 miesięcy temu opublikowaliśmy nagranie ?Przemoc na fermach norek?, zawierające drastyczne sceny rozgrywające się na fermach futrzarskich w województwie zachodniopomorskim. Nagrania ukazują przypadki okrutnego traktowania zwierząt przez pracowników ferm.

Po naszej publikacji stowarzyszenie Otwarte Klatki złożyło do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami na fermie norek w miejscowości Słajsino. Dowodem w sprawie był film, który opublikowaliśmy. Na filmie nagranym w 2010 roku widać jak pracownik bije zwierzęta i uderza nimi o klatki. Według Prokuratury Rejonowej w Goleniowie ?okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości?.

Pracownik fermy musi zapłacić 1000 zł kary. Nieważne czy to dużo, czy mało. Cieszy nas fakt, że wymiar sprawiedliwości rozumie, że nawet na fermie przemysłowej może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami i że zapisy Ustawy o Ochronie Zwierząt dotyczą również tych zwierząt, które tysiącami hodowane są dla ich futer.

Film, który był dowodem w sprawie: