PRZEMOC NA FERMACH NOREK

Materiał opublikowany przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA! działającą w ramach Koalicji na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych ANTYFUTRO zawiera drastyczne sceny rozgrywające się na fermach futrzarskich w województwie zachodniopomorskim.

Nagrania dokumentują przypadki okrutnego traktowania zwierząt przez pracowników ferm:

1. w Słajsinie w 2010 r. (ferma należąca do inwestora Nicolaasa Wilhelmusa Van Ansem,  Norex Sp. z o.o.): bicie zwierząt pięścią, rzucanie zwierzętami, uderzanie norkami o klatki;

2. w Wołowcu w 2011 r. (ferma należąca do posła Andrzeja Piątaka i jego żony): wyrywanie norkom zębów kombinerkami, przydeptanie zwierzęcia nogą, noszenie za ogon;

3. w Rościnie w 2012 r. (ferma należąca do duńskich hodowców Kima i Odda Bennike, Agrocomlex Sp. z o.o.): noszenie zwierząt za ogon, uderzanie norkami o klatki, bicie.

Ujawnione nagrania dają kolejny ? obok chorób, okaleczeń, stresu, braku przestrzeni i  warunków sanitarnych naruszających obecne regulacje prawne ? aspekt etyczny przeciwko istnieniom ferm: świadome, celowe i rutynowe zadawanie bólu zwierzętom, traktowanym jak przedmioty dla wyładowania ludzkiej agresji.

DZIAŁAJ Z NAMI:

1. Zapoznaj się z wcześniej publikowanymi materiałami dotyczącymi ferm, na których zabija się zwierzęta dla futer: z raportami Stowarzyszenia Otwarte Klatki Cena futra i Drapieżny biznes, nagraniami z fermy posła Andrzeja Piątaka, nagraniami z ferm w Karsku i Modrzewiu. Pokaż je innym.

2. Podpisz petycję, w której domagamy się wprowadzenia zakazu hodowania zwierząt na futro.

3. Wyślij maile do posłów, domagając się podjęcia działań w kierunku wprowadzenia zapisu o zakazie hodowli zwierząt na futro w przygotowywanej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

4. Wspieraj Koalicję na rzecz Wprowadzenia Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych ANTYFUTRO.

5. Wspieraj mieszkańców bezpośrednio dotkniętych problemem zanieczyszczania środowiska przez hodowle, m.in. w Przelewicach, Lipianach, Karsku, Modrzewiu czy Rościnie.

www.antyfutro.pl