Protest pod cyrkiem Zalewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 kwietnia organizujemy w Szczecinie protest przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Zapraszamy o godzinie 11:00 na plac między ulicami Emilii Plater i Księżnej Salomei. Twoja obecność jest bardzo ważna!

 

Tego dnia pokażemy treserom i dyrekcji cyrku Zalewski, że cyrk to nie miejsce dla zwierząt. Postaramy się, aby jak najwięcej osób zrezygnowało z kupna biletu oraz dowiedziało się o ogólnopolskiej kampanii CYRK BEZ ZWIERZĄT!

 

Cyrk Zalewski w sezonie 2013 roku wykorzystuje w swoich spektaklach: słonie, foki, wielbłądy, konie, alpaki i kozy.

 

Nagranie z poprzedniej wizyty tego cyrku w Szczecinie w 2012 roku. Wyryte lub wypalone numery na skórze wielbłądów:

https://vimeo.com/44650795

 

Poznań, 2012. Pijany pracownik cyrku Zalewski atakuje aktywistę: http://www.youtube.com/watch?v=yXzz3i_K0n0

 

Toruń, 2009. Dyrektor cyrku Zalewski atakuje obrońcę praw zwierząt: http://www.youtube.com/watch?v=8fmrJAQI84o

 

Parzniew(k. Pruszkowa), 2006r. Interwencja aktywistów Stowarzyszenia Empatia na terenie bazy cyrku Zalewski. Na miejscu znaleziono rozkładające się szczątki zwierzęcia. Wiele wskazuje na to, że był to jeden z wielbłądów: http://empatia.pl/str.php?dz=103&id=530

 

Krasnystaw, wrzesień 2005 r. – ochroniarze cyrku i jego dyrektor pobili uczestnika pikiety oraz zniszczyli wystawę przygotowaną przez pikietujących: http://pl.indymedia.org/pl/2005/09/15745.shtml

 

Warszawa, październik 2004 r. – po pikiecie przeciw tresurze zwierząt zorganizowanej w ramach Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie, ówczesny prezes stowarzyszenia Empatia Dariusz Gzyra trafił do szpitala pobity prawdopodobnie przez pracownika cyrku:

http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=217