NIE DLA FERM FUTRZARSKICH!

NIE DLA FERM FUTRZARSKICH!

 

3 października o godzinie 13.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie (Wały Chrobrego 4) odbędzie się protest przeciwko fermom futrzarskim organizowany przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA!, działającą w ramach ogólnopolskiej kampanii ?Antyfutro?. Swój udział zapowiedzieli również mieszkańcy miejscowości, w których powstają bądź planuje się budowę ferm.

 

Powstające oraz planowane w naszym województwie kolejne fermy hodowli zwierząt z przeznaczeniem na produkcję futra stanowią sygnał, że w Polsce przemysł ten, pomimo sprzeciwu wielu lokalnych społeczności, nadal nie spotyka się z żadną reakcją ze strony urzędników najwyższego szczebla. Przelewice, Karsko, Modrzewie, Rościn, to tylko niektóre z miejscowości naszego województwa, które bezpośrednio zetknęły się z tematem ferm futrzarskich. Także w innych województwach naszego kraju tego typu hodowle budzą sprzeciw i oburzenie. Ale już nie tylko lokalni mieszkańcy domagają się zakazu przemysłu futrzarskiego. Wraz ze wzrastającą świadomością społeczeństwa, jakie warunki panują na fermach futrzarskich oraz jak poważne zagrożenie stanowią one dla środowiska, wiele osób decyduje się na poparcie wprowadzenia zakazu hodowania zwierząt na futra w Polsce. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że stosunkowo niewielka liczba mieszkańców Polski zdaje sobie sprawę, iż często budowa takich hodowli ma miejsce z naruszeniem prawa, można przypuszczać, że opór i oburzenie obywateli tylko by się wzmógł.

Dlatego naszym celem jest chęć ponownego zwrócenia uwagi na ten problem, pokazania, że sprzeciwiamy się przemysłowi wykorzystującemu w bezwzględny sposób zwierzęta i marginalizującemu oczekiwania ? nie tylko miejscowej ? ludności. Demonstracja 3 października to także chęć przypomnienia polskiemu rządowi, że tysiące już złożonych i pojawiających się nowych podpisów pod petycją w sprawie wprowadzenia zakazu hodowania zwierząt na futra w Polsce oraz poparcie przez ponad 200 tysięcy Polaków obywatelskiego projektu Ustawy o ochronie zwierząt postulującej m. in. ten zakaz, jest wyraźnym znakiem, że przemysł futrzarski jest uznawany za nieetyczny i szkodliwy.

 

Twój sprzeciw ma znaczenie!

www.basta.szczecin.pl

www.antyfutro.pl