Myślibórz – protest przeciwko fermom norek!

Myślibórz – protest przeciwko fermom norek!

 

22 lutego 2013 o godzinie 13 Rada Sołecka z miejscowości Rościn organizuje blokadę Myśliborza (województwo Zachodniopomorskie). Dokładnie rok temu odbył się pierwszy protest zorganizowany w tej sprawie. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu, którzy są przeciwni zanieczyszczaniu środowiska przez fermy norek, w szczególności mieszkańców Karska i Giżyna, gdzie funkcjonują duże fermy.

 

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!, członek Koalicji na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce, przyłącza się do protestu przeciwko fermom norek w Gminie Myślibórz. Aktywiści będą na miejscu z materiałami kampanii antyfutro.pl

www.antyfutro.pl

www.basta.szczecin.pl

 

W miejscowości Rościn firma Agrocomlex Sp. z o.o. rozpoczęła hodowlę norek amerykańskich bez zgłoszenia zamiaru przystąpienia do hodowli Państwowemu Lekarzowi Weterynarii. Zostało w tej sprawie złożone zawiadomienie do prokuratury, a lekarz weterynarii rozpoczął postępowanie administracyjne z powodu naruszeń, które stwierdził w trakcie kontroli. Pomimo kontrowersji ferma w Rościnie wciąż funkcjonuje, kilkadziesiąt metrów od budynków mieszkalnych. Holenderski inwestor wystąpił dodatkowo o powiększenie fermy ? docelowo miałby tam trzymać około 50 tysięcy norek.

 

Film (w 3 częściach) o budzącej kontrowersje fermie w Rościnie:

http://www.youtube.com/watch?v=gG9oHRh2O-Q

http://www.youtube.com/watch?v=jT-ruuzk328

http://www.youtube.com/watch?v=HMYpCDM_xNU