Marcowe Spotkanie z Weganizmem

SPOTKANIA Z WEGANIZMEM

?Fundacja Czarna Owca Pana Kota?
9 marca 2014 r.(niedziela), godz. 17:00, wstęp wolny

Piwnica Kany, pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

 

Krakowska Fundacja Czarna Owca Pana Kota zajmuje się pomocą zwierzętom ? w szczególności kotom i gołębiom, upowszechnianiem wiedzy z zakresu etycznego traktowania wszystkich zwierząt oraz promocją weganizmu. Prowadzi projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz akcje pomocowe, realizuje filmy dokumentalne, a także wydaje publikacje z zakresu praw zwierząt.

 

Podczas spotkania zaprezentujemy film ?Przyjaciół się nie zjada? przedstawiający kilkanaście barwnych postaci osób, które poświęciły swoje życie walce o prawa zwierząt w Polsce.

 

Pobicia i szantaże, groźby i nasyłanie służb mundurowych na aktywistów przez nieprzychylnych im ludzi, ratowanie uwięzionych i maltretowanych zwierząt, wykupywanie ich z rzeźni ? to codzienność osób działających w organizacjach broniących praw zwierząt. Oprócz działań rodem z filmów akcji, osoby udzielające się w NGO prozwierzęcych zajmują się codzienną pracą u podstaw ? edukacją, prowadzeniem schronisk, domów tymczasowych i sanktuariów, adopcjami czy lobbingiem w sprawach legislacyjnych.

 

Po pokazie aktywiści Fundacji ? Aśka Wydrych i Tomek Argasiński ? opowiedzą o powstawaniu filmu, działaniach w Polsce, a także o moralnej schizofrenii będącej plagą większości organizacji zajmujących się tematem zwierząt.

Podczas spotkania będzie można również otrzymać wydaną przez Fundację Czarna Owca Pana Kota książkę ?Poza gatunek. Rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie?.

 

Po spotkaniu zapraszamy na dyskusję, przy benefitowych wegańskich smakołykach i ciepłej herbacie.

 

Organizatorzy:

Basta! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt www.basta.szczecin.pl

www.facebook.com/Basta.Szczecin

Piwnica Kany www.kana.art.pl

www.facebook.com/piwnicakany