Lato z Weganizmem, gotujemy!

14 lipca 2013 r. (niedziela), godzina 16:00, wstęp wolny

Piwnica Kany, pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

 

Kontynuując naszą szczytną tradycję comiesięcznego zasiadania w żądnym działania kręgu wegan i przyszłych wegan ? w celu propagowania poprzez zażarte dyskusje i dalekosiężne kampanie wielkiej idei życia bez cierpienia, nieco rozleniwieni wakacyjną aurą przesiadamy się na leżaki ? czyli oddajemy przyjemnościom. A w programie:

O godz. 16.00…

…napełniamy brzuszki, czyli pokaz wegańskiego gotowania!

Dla wszystkich, którzy lubią smacznie i zdrowo pojeść, odsłaniamy tajniki wegańskiego kucharzenia. Zobaczcie co można w prosty sposób wyczarować z dostępnych nam darów natury, z czystym sumieniem i niesplamionym krwią niewinnych zwierząt widelcem. Będziemy przekonywać, że weganizm to nie tylko trawa i natka pietruszki, ale bogate w składniki odżywcze, niezwykle kolorowe i oryginalne potrawy ? jakich jeszcze nie jedliście. W tę niedzielę porzućcie codzienność: smutnego kotleta z nudną surówką i przesolonymi ziemniakami ? zapraszamy do Kany! W menu: pożywna zupa, wytworne drugie danie i smakowity deserek.

O godz. 18.00…

…jak już ugotowaliśmy, trzeba zjeść. Przeżuwając nie marnujemy czasu i uczymy się (niewysilając) dalej ? oglądamy film ?Jedzenie ma znaczenie?.

Mottem filmu są słowa Hipokratesa, ojca współczesnej medycyny: ?Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem?. Przysięga Hipokratesa jest do dziś składana przez lekarzy, jednakże podejście do leczenia chorób bardzo się zmieniło. Współcześni lekarze są bardzo słabo, o ile w ogóle, szkoleni z dietetyki. Nowoczesna medycyna obraca się wokół ?pigułki na wszystko?. I taki stan rzeczy przemysł farmaceutyczny chce utrzymać, bo dobre zdrowie jest może sensowne, ale nie jest dochodowe. Choroby serca i rak to dwa główne powody przedwczesnej śmierci mieszkańców krajów zachodnich, na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki. Skoro więc sama medycyna jest groźniejsza niż większość schorzeń, może warto przypomnieć maksymę, którą znają wszystkie kultury świata: ?Jesteś tym, co jesz? i uświadomić sobie, że to, co wkładamy do ust ma znaczenie ? jest albo doskonałym ?paliwem? dla ciała, albo kolejnym gwoździem do naszej trumny.

O godz. 19.30…

…wszystkich przejedzonych zapraszamy na słodkie lenistwo i wegańskie ognisko w Sąsiedzkim Ogrodzie!

 

Organizatorzy:

Basta! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt www.basta.szczecin.pl

www.facebook.com/Basta.Szczecin

Piwnica Kany www.kana.art.pl

www.facebook.com/piwnicakany