Dzień bez futra!

Zapraszamy na ogólnopolską demonstrację z okazji Dnia bez Futra. Spotykamy się w Warszawie o godzinie 13 na placu Zamkowym, z którego przemaszerujemy Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem pod budynek sejmu. Na demonstrację przyjadą mieszkańcy miejscowości protestujących przeciwko fermom norek w Polsce. Razem z nimi pokażemy, że nie zgadzamy się na ekspansję tego okrutnego przemysłu.

 

Wydarzenie demonstracji:

https://www.facebook.com/events/590500421005391/?fref=ts

Przez ostatni rok udało się wiele osiągnąć. Protesty mieszkańców przeciwko budowaniu ferm norek dzięki ich zaangażowaniu i determinacji, stały się fenomenem na skalę światową. Udało się zablokować budowę jednej z największych ferm w Polsce i Europie w podwrocławskiej Żórawinie, gdzie co roku miało być zabijanych 185 tysięcy zwierząt. Problemem hodowli na futra zainteresowali się także politycy. W Sejmie powstaje projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który zawiera zapis o zakazie hodowli zwierząt na futra.

Wspólnie możemy zatrzymać ekspansję ferm norek i doprowadzić do ogólnopolskiego zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Jednak aby jego wprowadzenie było możliwe, musimy działać w zdecydowany sposób. Dlatego 24 listopada nie może zabraknąć Cię w Warszawie! Razem odeślemy futro do historii. Do zobaczenia!

Dla przypomnienia – tak wygląda hodowla zwierząt na futra w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=W1HE4CSGy8Q

 

WYJAZD ZE SZCZECINA

https://www.facebook.com/events/328044490668828/

To wydarzenie służy koordynacji wspólnego wyjazdu ze Szczecina i okolic na ogólnopolską demonstrację z okazji Dnia bez Futra w Warszawie (24 listopada). Wynajęty autokar, grupowe bilety albo jeszcze inny sposób ? ważne, by jak najwięcej osób dotarło na demonstrację.

Zachęcamy też osoby, które nie mogą pojechać, do finansowego wsparcia przyjazdu tych, którzy mogą, a nie mają pieniędzy na dojazd.