Czy poseł będzie zabijał więcej?

Czy poseł będzie więcej zabijał?

 

Poseł Andrzej Piątak (Ruch Palikota), pomimo protestów przeciwko jego fermie w Wołowcu i coraz większego sprzeciwu w Polsce wobec hodowli zwierząt na futra, buduje kolejną fermę norek. Doniesienia z mediów wskazują, iż robi to niezgodnie z prawem. Na inwestycję w Glicku (powiat goleniowski) nie wpłynął nawet wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. W Urzędzie Miejskim w Nowogardzie nie zostały wydane nawet warunki zabudowy dla tej hodowli. 6 maja 2013 roku mieszkańcy Glicka zawiadomili prokuraturę, starostwo i Urząd Miasta w Nowogardzie o samowoli budowlanej.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Otwarte Klatki na początku roku opublikowało nagrania z fermy norek posła Andrzeja Piątaka z miejscowości Wołowiec. Na fermie widać zwierzęta w tragicznym stanie, pogryzione, z otwartymi ranami czy chore psychicznie, kręcące się po klatce. Na terenie fermy i za płotem widać również leżące martwe zwierzęta. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! złożyła zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

 

ŚLEDZTWO NA FERMIE POSŁA:

http://www.youtube.com/watch?v=NH4T16-bpcU

(materiał zawiera drastyczne sceny)

 

W ramach kampanii Antyfutro obrońcy zwierząt będą kontynuować protesty przeciwko hodowli posła, zarówno tej już istniejącej, jak i tej, którą chce budować. Mieszkańcy Glicka będą mogli również liczyć na wsparcie aktywistów, tak jak w wielu miejscach w Polsce, gdzie odbywają się protesty przeciwko fermom i związanym z nimi problemom.

 

www.antyfutro.pl