3-4 sierpnia. Jestem Zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć

Stowarzyszenie Empatia oraz szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta! serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji ulicznej „Jestem Zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć”, w ramach której będziemy pokazywać przechodniom portrety zwierząt wykorzystywanych i krzywdzonych przez człowieka. Chcemy przypomnieć, że zwierzęta nie są rzeczami, a codzienne wybory ludzi, takie jak pożywienie, ubiór czy rozrywka, często są dla nich wyrokiem.

 

Dołącz do nas!

 

Miejsce: Szczecin, Sąsiedzki Ogród (przy Teatrze Kana), Plac św. Piotra i Pawła 4/5

Czas: 3 sierpnia od 14:00, 4 sierpnia od 14:00

 

Kontakt: info@empatia.pl lub 503 195 601 lub wege-szczecin@wp.pl

 

Kilkadziesiąt osób stojących w milczeniu, trzymających plakaty z portretami różnych zwierząt w symboliczny sposób zwraca im osobowości, biografie zabrane przez mechanizm ich wykorzystywania, często przybierający formę przemysłu. Chcemy zaznaczyć, że nie są jedynie numerami, liczbami w statystykach. Każde z nich jest unikalną, czującą jednostką. Są traktowane jak narzędzie, towar, surowiec, rzecz.

 

Znajdź czas na empatię, przyprowadź znajomych, pomóż. Prosimy, rozreklamuj akcję na swoim blogu, stronie, Facebooku. Zapraszamy wszystkich, nie tylko wegan i weganki, wystarczy Wasza przychylność dla tej idei i otwarcie na zmianę.

 

Galerię blisko 500 zdjęć z poprzednich wydarzeń, tzw. podwójnych portretów (portret osoby, która trzyma portret wybranego zwierzęcia), możecie obejrzeć na stronie https://www.facebook.com/EmpatiaPL/photos_albums Będąc na akcji możecie dołączyć do wielu osób, które już dały swój wizerunek akcji. Oto bezpośredni link do galerii z podwójnymi portretami: http://on.fb.me/Ko8kzx

 

Podczas akcji będziemy rozdawać ulotki o weganizmie i prawach zwierząt, w tym o problemie wykorzystywania zwierząt w cyrkach i w ramach przemysłu futrzarskiego. Weganizm jest sposobem życia, w ramach którego staramy się minimalizować własny wkład w wykorzystywanie zwierząt. Będzie można porozmawiać na temat zdrowotnych, ekologicznych i etycznych kwestii diety roślinnej.

 

Organizatorzy:

Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta! https://www.facebook.com/Basta.Szczecin

Stowarzyszenie Empatia https://www.facebook.com/EmpatiaPL

Sąsiedzki Ogród https://www.facebook.com/SasiedzkiOgrod

 

Zapraszamy także na profil akcji „Weganizm, spróbujesz?”

https://www.facebook.com/WeganizmSprobujesz