20.XII obchodzimy Dzień Ryby

20 grudnia obchodzony jest jako Dzień Ryby. Z tej okazji w Szczecinie o godz. 15 w pobliżu Centrum Handlowego Turzyn zabrała się grupa aktywistów z Basty, która wyraziła swój sprzeciw wobec przemysłowej hodowli i sprzedaży karpi, skazywanych na ogromne cierpienia w imię okupionej śmiercią tradycji i gustów kulinarnych.

 

Ryby to zwierzęta, które tak jak my odczuwają ból, mimo to ludzie zdają się o tym nie pamiętać, kiedy przez pół miasta transportują żywe karpie w plastikowej reklamówce, skazując je na powolne duszenie się z braku wody. Karpie są również brutalnie traktowane przez sprzedawców, cierpią w przepełnionych pojemnikach w marketach, umierają w ogromnych męczarniach. Celem naszej demonstracji będzie uzmysłowienie ludziom, że święta będą piękniejsze i radośniejsze, jeśli podarujemy życie innym istotom! Od dawna istnieje w Polsce tradycja niejedzenia mięsa w Wigilię, to jednak nie obejmuje ryb, równie wrażliwych na ból i zasługujących na życie, podobnie jak wszystkie inne zwierzęta. Święta, podczas których celebruje się narodziny, nie powinny być naznaczone okrutną śmiercią niewinnych stworzeń.

 

Mamy nadzieję, że nasza akcja uświadomi ludziom, że dokonując odpowiednich wyborów w sklepach rozstrzygają o losie innych istot, i że protest każdego człowieka może coś zmienić.

 

Więcej o Dniu Ryby:

http://empatia.pl/str.php?dz=31

 

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!

http://www.basta.szczecin.pl/

https://www.facebook.com/Basta.Szczecin