?Spotkania z weganizmem?

?Spotkania z weganizmem?

10 marca 2013 r. (niedziela), godzina 17:30, wstęp wolny
Piwnica Kany, pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

Po bardzo udanym spotkaniu w lutym, pełni entuzjazmu zapraszamy na marcową odsłonę comiesięcznych ?Spotkań z weganizmem?!

godzina 17:30
Dostrzeż zależność! (?Making the Connection?)
Environment Films i The Vegan Society
czas trwania: 30 min
język: polskie napisy

Film dokumentalny prezentujący weganizm jako odpowiedź na wiele problemów o globalnym zasięgu, a jednocześnie jako wybór sprzyjający ludziom i będący źródłem ich osobistej satysfakcji. Wegański styl życia widziany z różnych perspektyw – farmera, kucharza, dietetyczki, atletki, matki, pisarza, parlamentarzysty – posiada wspólny mianownik: dobre samopoczucie oraz wrażliwość na cierpienie i potrzeby innych, bez względu na gatunek, do którego przynależą. ?Making the Connection? dostarcza podpartych faktami odpowiedzi na wiele anty-wegańskich argumentów, nie epatując przy tym scenami okrucieństwa wobec zwierząt, lecz skupiając się na warstwie informacyjno ? edukacyjnej.

godzina 18:00
Weganizm w praktyce – Jak to działa, z czym to się je?

Jak wychowywać dzieci na diecie wegańskiej dowiemy się od Katarzyny Malec ? autorki bloga ?Matka Weganka i Jej Dziecko?, gotującej w wegańskim przedszkolu ?Przyjaciele Żyrafy?, mamy pięcioletniej Łucji, weganki, rzecz jasna.
www.matkaweganka.blogspot.com

Katarzyna Malec, jako redaktorka magazynu ?Vege?, przybliży nam również charakter popularnego w Polsce czasopisma promującego wegetarianizm i prawa zwierząt.
www.vege.com.pl

Po wykładzie zapraszamy na kreatywną dyskusję i wegańskie pyszności.

Organizatorzy:
Basta! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt www.basta.szczecin.pl
www.facebook.com/Basta.Szczecin
Piwnica Kany www.kana.art.pl
www.facebook.com/piwnicakany