?Drapieżny Biznes?

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało raport ?Drapieżny Biznes? – 30 stron informacji o hodowli norek i jej konsekwencji dla zwierząt, ludzi i środowiska. Znajduje się tam również dokładny opis dramatycznej sytuacji na fermach wiceprezesów Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych.

http://bit.ly/1iDdSJI

Raportowi towarzyszy również film, który przedstawia sytuację na fermach norek należących do Wojciecha Wójcika i Rajmunda Gąsiorka.

https://www.youtube.com/watch?v=j37nRW3CiLw

 

Na filmie udokumentowano zwierzęta z licznymi rozległymi obrażeniami głowy i szyi, płatami wyskubanego futra oraz zdartej skóry na tułowiu i bokach, z ranami zasklepionymi ropą i strupami, bądź otwartymi i nabiegłymi krwią śladami ukąszeń. Na przestrzeni wielu tygodni, w trakcie których prowadzone było śledztwo, wyraźnie widać, że zwierzęta nie były leczone. Fundacja Viva! złoży do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez hodowców.
To śledztwo jest kolejnym dowodem na to, że dobrostan zwierząt na fermach futrzarskich jest fikcją. Tego przemysłu nie da się zreformować, dlatego trzeba go jak najszybciej zakazać.